11121314151617
18192021222324
25262728293031

Datum kreiranja 19 oktobar 2018

Bio je to prvi poraz Apatinaca u novom prvenstvu u okviru Druge regionalne lige “Sever”. Gosti su otpor domaćina slomili tek  sredinom poslednje četvrtine i na kraju slavili 91:81 za prvi trijumf na samom startu nove takmičarske sezone. U pobedničkoj ekipi odličan je bio plejmejker Njegoš Milović koji je ubacio 36 poena i bio je nerešiva enigma za odbranu domaćih i ubedljivo je bio najbolji pojedinac ovog duela.

Sa druge strane košarkaši „Dunava“ mogli su u par navrata u trećoj četvrtini  da skroz prelome utakmicu pošto su imali prednost od 10-12 poena razlike, ali su promašili nekoliko vezanih šuteva i par slobodnih bacanja i tako dozvolili gostima da preokrenu rezultat i stvore prednost koju su vešto sačuvali i na kraju ostvarili pobedu na teškom gostovanju u Apatinu. U ekipi „Dunava“ najefikasniji je bio Predrag Šuput koji je ubacio 18 poena dok su ostali bili veoma skromni što se tiče učinka u ovom duelu. Priliku da stignu do novih bodova u okviru grupe 2 Druge regionalne lige “Sever” košarkaši „Dunava“ imaće već sutra kada gostuju u Srbobranu istoimenom ekipi koja je u ovom kolu poražena na gostovanju u Kikindi 75:63. Lider na tabeli ove grupe košarkaški klub “Joker” deklasirao je sa neverovatnih 80 poena razlike goste iz ekipe „Basket stars“ bilo je 118:38 sa Somborce.