11121314151617
18192021222324
25262728293031

Datum kreiranja 05 septembar 2018

Svilojevčani su sigurnom i efiksnom igrom savladali na gostovanju u Srpskom Miletiću ekipu „Zadrugar“ 3:0 i tako pokazali da su kroz pripremnu fazu veoma dobro uigrali tim koji ima ambicije da se bori i za sam vrh tabele kao debitant u okviru Međuopštnske lige Sombor 1. razred. Veoma raznovrsna igra gostiju iz Svilojeva sa dosta šansi rezultirala je sa tri gola u mreži ekipe „Zadrugara“.

Fudbaleri „Terekveša“ došli su u vođstvo u 35. minutu meča kada je Robert Božić posle solo prodora savladao domaćeg čuvara mreže i tako osigurao mirniji ulazak u nastavak utakmice. U drugom poluvremenu igre još ofanzivnija i raznovrsnija igra tima iz Svilojeva i vođstvo od 2:0 u 55.minutu, a strelac je bio Apatinac Marko Radaković, a nemoćne i bezidejne domaće fudbalere dokrajčio je u samom finišu meča Slavko Ljubojević efektnim golom iz slobodnog udarca u 88. minutu za prvu pobedu u ovogodišnjem prvenstvu i odličan početak sezone. Najubedljiviju pobedu na startu prvenstva u okviru Međuopštinske lige Sombor 1. razred ostvarili su fudbaleri „Korduna“ iz Kljajićeva koji su 6:0 deklasirali  goste iz Bačkog Monoštora, a najviše drame i čak 9 golova bilo je u Staparu gde je „Hajduk“ rezultatom 5:4 pobedio Jedinstvo-Ribarevo sa Velikog Salaša. Poraz na otvaranju prvenstva doživeo je još jedan klub iz naše opštine Partizan iz Kupusine koji je na Bukovcu izgubio 3:1 od „Omladinca“. Strelci su u prvom kolu bili dosta efikasni pa je na šest utakmica postignuto 25 golova.