11121314151617
18192021222324
25262728293031

Datum kreiranja 15 maj 2018

Fudbaleri Mladosti posle bolje i sadržajnije igre savladali su ekipu „Tekstilca“ iz Odžaka 2:0 i tako pobegli sa dna tabele četiri kola pre kraja šampionata. Prvo poluvreme Apatinci su rešili u svoju korist rezultatom 1:0, a strelac je bio Daniel Faber u 34 minutu meča, koji je zasluženo poneo epitet igrača utakmice.

U drugom poluvremenu domaćin je nastavio u istom ritmu, stvorio nekoliko dobrih šansi, ali je ostalo bez promene rezultata. Gosti iz Odžaka pokušali su u par navrata da ugroze gol Apatinaca ,ali je njihove šuteve lako zaustavljao domaći čuvar mreže Dušan Rašeta. Bodreni sa tribina fubdaleri Mladost kako se meč približao kraju pojačavali su tempo i to je na kraju dalo rezultat i novi pogodak u mreži ekipe Tekstilca. Posle odlično izvedenog slobodnog udarca u 87.minutu sa ivice šesnaesterca  kapitena Srđana Rapaića lopta je pogodila prečku, a najbolje se pred golom  gostiju snašao rezervista  Milan Solać i lako savladao protivničkog golmana za veliko slavlje u taboru Apatinaca. U ovom kolu strelci su bili veoma efikasni postignut je ukupno 31 pogodak, a prave goleade viđene su u Srbobranu i Srpskom Miletiću. Lideri i novi šampioni lige fudbaleri Srbobrana predvođeni Apatincem Srđanom Grabežom  deklasirali su 9:0 na svom terenu ekipu „Preporoda“, dok je ekipa Zadrugar posle velike borbe  6:4 bila bolja od gostiju iz Tavankuta. Ostalo je da se odigra još samo četiri  kola pre kraja prvenstva Vojvođanske lige „Sever“, Apatinci su trenutno na 13 poziciji sa 24 boda tako da im predstoji velika borba kako bi opstali u ligi, ali ono što ohrabruje je atmosfera koja vlada u ekipi posle dva vezana trijumfa.