DRUŠTVENE MREŽE

Tv Apatin - Vesti

Datum kreiranja 24 novembar 2015
Štampa

Košarkaši Dunava sigurnom igrom zabeležili su novu pobedu u prvenstvu i ostali  na liderskoj poziciji Druge regionalne lige „Sever“.

Na gostovanju u Kikindi Apatinci su prikazali raznovrsnu igru i pobedili ekipu „Velike Kikinde“ sa ubedljivih 34 poena razlike ( 52:86). Domaći košarkaši su pružili nešto jači otpor u prvom poluvremenu, da bi u trećoj četvrtini gosti pojačali tempo  i ovaj deo igre rešili u svoju korist 24:9 i tada je već bilo jasno da će pobeda pripasti mnogo kvalitetnijoj ekipi iz Apatina. Sa 22 poena u ekipi Dunava istakao se Nebojša Smiljanić, veoma dobru partiju  pružio je Predrag Šuput ubacivši 18 poena , dok su talentovani Dimitrije Medić i centar Srđan Matijević imali zapažene role i pokazali da kako prvenstvo odmiče igraju sve bolje.

Pred košarkašima Dunava je  veliki derbi  prvog dela prvenstva, a protivnik je veoma dobra ekipa „Budućnost“ iz Novog Sada koja ima samo bod manje od Apatinaca. Utakmica u hali OŠ“Žarko Zrenjanin“ počinje u subotu od 20 h.