13141516171819
20212223242526
2728293031

Datum kreiranja 10 maj 2015

Pred 300 gledalaca rukometaši Apatina i Proletera odigrali kvalitetnu i zanimljivu prvenstvenu utakmicu koja je opravdala epitet derbija. Zrenjanici su posle dosta borbe i preokreta uspeli kao gosti da savladaju ekipu Apatina 24:22 i još više se učvrste na liderskoj poziciji Prve lige Sever.

Domaći rukometaši bolje su počeli utakmicu. U prvim minutama i sredinom prvog poluvremena imali su Apatinci prednost od četiri gola razlike (5:2 i 8:4), što je bila njihova najveća prednost na meču. U ovom delu igre istakao se rezervni golman Apatinaca Mićo Grubor koji je odbranio dva sedmerca rukometašima Proletera.

Posle  ovog vođstva rukometaši Apatina prepustili su inicijativu gostima  koji preokreću rezultat i poluvreme završavaju u svoju korist sa dva gola razlike (12:10). U nastavku utakmice Apatinci u prvim minutama drugog poluvremena igraju ponovo dobro , čvrstom odbranom i sa par  odličnih intervencija povratnika na gol Nikole Bogojevića preokreću rezultat na 13:12. Od  tok trenutka viđena je izjednačena igra, ali domaći rukometaši ne uspevaju da iz dve povoljne prilike ostvare veću prednost.

Posle nekoliko dobrih odbrana gostujućeg golmana i iz nekoliko uigranih akcija rukometaši Proletera postižu golove i ostvaruju  prednost od jednog do tri gola prednosti. Kada je minut pre kraja meča bilo 23:21 za goste jasno je bilo da domaći rukometaši neće uspeti da se revanširaju ekipi Proletera za jesenji poraz u prvenstvu.

U domaćoj ekipi zapažene role imali su bek Lazo Beslać,  kapiten Čedomir Milojević, levo krilo Bogdan Drašković i iskusni  pivot Zoran Mandić, dok su  u pobedničkoj ekipi najbolji bili bekovi Nikola Radaković i talentovani Lazar Kukić.

U narednom kolu Apatinci ponovo igaju na svom terenu, a protivnik im je Metalac iz Futoga.