13141516171819
20212223242526
2728293031

Datum kreiranja 31 decembar 2014

Na  internacionalnom mitingu koje je održan pre par dana u Novom Sadu članovi Atletskog kluba “Omladinac” iz Prigrevice su na najbolji način završili sezonu. Osvajanjem četiri medalje mladi Prigrevčani su dokazali da spadaju među najveće atletske talente ne samo kod nas nego i u regionu.

Mirko Cvetković, prvak Vojvodine u sprintu na 60 m i na ovom završnom  mitingu sezone pokazao je  da je neprikosnoven u svojoj generaciji u kategoriji mlađih pionira kada je ova disciplina u pitanju, i još jednom se okitio zlatnom medaljom.

Talentovani Prigrevčanin nastupio je i u disciplini skok u dalj, ali  nije imao toliko ubedljiv nastup kao pre nedelju dana, pa se ovog puta morao zadovoljiti 3. mestom i bronzanom medaljom. Međutim, zlatnom medaljom u skoku u dalj okitio se njegov stariji kolega iz kluba Aleksandar Katić, koji je sve iznenadio i nakon tri  prestupa u  poslednjoj seriji  skočio najduže i tako zauzeo 1. mesto. Svoju dobru formu on je potvrdio i u sprinterskoj disciplini ušavši u finale.

U finalnoj trci na 60 m Katić je u jakoj konkurenciji odlično trčao zauzeo 3. mesto i osvojio drugu medalju na ovom mitingu ovaj put bronzanu.