11121314151617
18192021222324
25262728293031

Datum kreiranja 30 jul 2019

Na planini Kopaonik održana je tradicionalna trejl trka pod nazivom „Kopaonik 2019“, u kojoj je nastupilo preko 400 takmičara iz Republike Srbije i inostranstva, koji su se nadmetali na deonicama od 7 km i 15 km kao i  u dečijim trkama, među kojima su i ove godine uspešne nastupe imali članovi atletskog kluba „Apatin”.

Na izuzetno tehničko zahtevnim stazama Kopaonika, predstavnici AK Apatin su bili na visini zadatka i ostvarili veoma zapažene rezultate. Najuspešniji u pojedinačnoj konkurenciji u glavnoj trci na 15 kilometara, bio je Apatinac Đuro Borbelj koji je ubedljivo trijumfovao i tako pokazao da je ponovo u vrhunskoj formi. U istoj trci odličan nastup imao je Nebojša Ćulumović koji je u ukupnom plasmanu osvojio 7. mesto (prvo mesto u starosnoj kategoriji), dok Filip Demić takođe u trci na 15 km zauzeo 11. mesto, a u sveukupnom plasmanu (treće mesto u kategoriji). U trci na 7 km Miroslav Pešić zauzeo je 6.mesto, dok je u svojoj starosnoj kategoriji bio drugoplasirani. Članica AK „Apatin” Brankica Veličković nastupila je na trejl trci na Kopaoniku na 7 km i na kraju je zauzela 10 mesto, dok je u svojoj starosnoj kategoriji bila četvrta. Na istoj tci ,ali u konkurenciji parova Nemanja Đurić i Marija Ružić su osvojili 9.mesto.

Na ovom kvalitetnom atletskom druženju na planini Kopaonik  u dečijoj trci na 100 metara članica atletskog kluba Apatin Hana Čegar osvojila je bronzanu medalju i tako pokazala da ima veliki potencijal, da jednog dana dostigne visine svojih roditelja poznatih atletičara Ivrhunskih atletskih stručnjaka Gorana Čegara i Mariane Čegar Lukić.