12131415161718
19202122232425
26272829

Datum kreiranja 04 mart 2019

Košarkaši „Apatina“ otvorili su plej of ubedljivim porazom na svom parketu od ekipe „Džoker“. Gosti iz Sombora opravdali su ulogu favorita i na kraju došli do pobede od čak 33 poena razlike 96:63, posle prvog poluvremena bilo je 49:37 za goste.

U pobedničkim redovima najbolji je bio iskusni plejmejker Milijan Bocka koji je ujedno bio i prvi igrač ovog komšijskog derbija prvog u istoriji ova dva kluba. Pored Milijana Bocke, Somborce su do prvog trijumfa u plej of-u Druge regionalne lige „Sever“ predvodili centri Nikola Jovanović i Goran Golubović koji je bio nerešiva enigma za odbranu Apatinaca, dok su zapaženu rolu imali kapiten Nemanja Pavkov, mladi centar Petar Karas i bek Mladen Dmitrović. Sa druge strane u domaćim redovima istakli su se Ivan Tomić, Jovan Maljković, kapiten Nebojša Smiljanić, iskusni centar Alekandar Pavković, dok su dobre role imali plejmejkeri Branislav Radaković i mladi Boško Pajović. Domaći košarkaši pružili su dobar otpor favorizovanim gostima iz Sombora u prvom poluvremenu, ali su u trećoj četvrtini košarkaši „Džokera“ nametnuli svoj stil igre, uvećavali postepeno prednost i lako priveli utakmicu kraju.Utakmicu je obeležilo i nekoliko spornih odluka i tehničkih grešaka ekipi „Apatina“ od strane sudijskog para Vild – Kajtazi u prvom poluvremenu koji su dosta uticali na igru domaćeg sastavu nastavku meča.