12131415161718
19202122232425
26272829

Datum kreiranja 24 april 2012

Na ovogodišnjem 25. Beogradskom maratonu učestvovalo je 2338 takmičara iz 35 zemalja, među kojima i 5 takmičara Atletskog kluba Apatin (3 u ženskoj i 2 u muškoj konkurenciji), koji su bili u konkurenciji za Prvenstvo Srbije u polumaratonu.

Titulu vicešampionke polumaratona je osvojila Mariana Čegar Lukić koja je u samom finišu zaostala za pobednicom Anom Subotić učesnicom predstojeće olimpijade. Ksenija Bubnjević je zauzela peto mesto u ukupnom plasmanu i četvrto mesto na Prvenstvu Srbije, treća predstavnica Biljana Čonkić, nova članica AK Apatin zauzela je 9. mesto na Prvenstvu Srbije.

U muškoj konkurenciji predstavnici Atletskog kluba „Apatin“ bili su Nebojša Ćulumović, koji je osvojio 17. mesto i Edo Janić koji je kao 20. prošao kroz cilj.
Atletski klub Apatin na ovogodišnjem izdanju Prvenstva Srbije u polumaratonu bio je drugi po brojnosti i broju takmičara, svi članovi AK Apatin dali su svoj maksimum i dostojno predstavljali klub i Opštinu Apatin.
Mariana Čegar Lukić i Ksenija Bubnjević su i glavne uzdanice Reprezentacije Ministarstva Odbrane i Vojske Srbije, koju ove godine očekuje učešće na mnogobrojnim međunarodnim vojnim prvenstvima.